Haber

Başiskele Termal Tesisi yükseliyor

Büyükşehir’in sağlık turizmine değerli bir katkı sağlayacağı Başiskele Termal Tesis projesinde çalışmalar devam ediyor.

Kocaeli’de sağlık turizmi için değerli bir proje olan Başiskele Termal Tesisinde çalışmalar devam ediyor. Yeniköy Mahallesi’ndeki termal su alanına yapılan tesis tamamlandığında bölgeye hareket katacak.

 

TERMAL TESİS

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin turizm yatırımları devam ediyor. Bu kapsamda Kocaeli’de sağlık turizmi açısından değerli bir eksikliğin giderileceği Termal Tesis için Başiskele’de çalışmalar devam ediyor. Yeniköy Mahallesi’ndeki termal su alanında üretimine devam eden tesiste çalışmalar devam ediyor.

 

DOLANDIRICILIK İŞİ

Projenin A bloğunun yapılacağı alanda kazı çalışmaları devam ediyor. B blokta grobeton dökümü tamamlandı. Ekipler yalıtım üretimine devam ediyor. Termal suyun tutulacağı deponun temel betonu döküldü, perde kalıbı devam ediyor. C blokta -8.15 ab ve -4.00 nm ortası kolon ve perdelerde demir donatı ve kalıp montajına devam edilmektedir. 3. Bodrum katta kural betonu dökülmüştür. Ayrıca kaba sıva üretimi de devam etmektedir.

 

10 BİN 621 M2 İNŞAAT ALANI

480 günde inşa edilmesi planlanan tesis, 10 bin 621 metrekare alan üzerine kurulacak. Estetik ve klasik mimari ile dizayn edilecek tesiste termal havuzlar, Türk hamamı, sauna, aile hamamları, dinlenme alanları, eğlence ve aktivite alanları yer alacak. Tesis tamamlandığında Kocaeli’nin sağlık turizmine değerli bir katkı sağlayacak ve bölgenin kalkınmasına öncülük edecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu