Haber

Kayseri Kocasinan’da Uğurevler’e yakın takip

Mehmt UZEL (KAYSERİ İGFA)
Bölgede uzun süredir bekleyen imar uygulamalarının yüzde 90’dan fazlasını tamamladıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, imarla birlikte Uğurevler’e 3 yeni büyük park ve 17 metre genişliğinde yeni bir ulaşım aksını kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Uğurevler Mahallesi’nde saha incelemeleri yapan Önder Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılacak parklar, yollar ve çevre düzenleme çalışmalarını denetledi.

Önder Çolakbayrakdar, dönüşümle Kayseri’de yaşayan tüm vatandaşların memnuniyetini ve yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirterek; “Uzun zamandır merakla beklediğimiz Uğurevler Mahallemizde imar sorunları ve gayrimenkul altyapısı ile ilgili imar uygulamasının yüzde 90’dan fazlasını tamamladık. En kısa zamanda yol, park, peyzaj ve yeşil alanlarla ilgili çalışmalara başlayacağız. Ancak eş zamanlı olarak, müteahhitlerin uzlaşmaya başladığı yer burasıdır. Konutların yapılmasıyla birlikte imar çalışmaları başlayacak. Böylece bölgeye 3 yeni büyük park inşa edeceğiz. Ayrıca 17 metre genişliğindeki yol çalışmasında da önümüzdeki günlerde çalışma yapılacak. Uğurevler’de bir ulaşım aksını bu bölgeye kazandıracağız. Uğurevler’in mazlum tarihini yol, park ve diğer çalışmalarımızla alt etme çabalarımız mutlaka bir noktaya geldi. Bundan sonra eski şeytani tarihi yeneceğiz. İyileşmek. İhtiyaç olan tüm mahallelerimizde bu ve benzeri çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bütün çabamız ilçenin ihtiyaçlarının karşılandığı, vatandaşlarımızın hep birlikte daha huzurlu yaşayabileceği bir Kocasinan’ı inşa etmek içindir” dedi.

Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümü toplumsal dönüşümle birlikte gerçekleştirdiklerini ve Uğurevler Mahallesi’nde olduğu gibi diğer mahallelerin ihtiyacı olan tüm hizmetleri yaptıklarını sözlerine ekledi.

camardiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu